Рангелов с гол срещу Домовчийски

Българският нападател на Енерги Димитър Рангелов вкара гол и получи жълт картон при победата с 2:1 в Дуисбург Снимка: FCEnergie.de
Валери Домовчийски започна като титуляр за Дуисбург, но бе заменен на почивката Снимка: Getty Images
Валери Домовчийски започна като титуляр за Дуисбург, но бе заменен на почивката

Енерги на Димитър Рангелов победи като гост с 2:1 Дуисбург на Валери Домовчийски в мач от II кръг на Втора Бундеслига на Германия.

И двамата българи започнаха като титуляри, а Рангелов откри резултата още в 6-ата минута. В 25-ата той получи жълт картон.

Валери бе заменен на почивката, а Димитър остана в игра до края на мача.

Енерги е на първо място във временното класиране с две победи от два мача, след като миналата седмица би Динамо (Дрезден) с 2:1.

Дуисбург пък има две загуби, след като падна с 2:3 от Карлсруе.

Днес от 16:30 ч. третият българин във Втора Бундеслига - Асен Караславов, гостува със своя Гройтер на Унион в Берлин.