Ливърпул попиля Бирмингам, Макси Родригес с хеттрик

Макси Родригес вкара първия си хеттрик за Ливърпул, а Дирк Каут - своят седми гол в рамките на шест мача! Снимка: Getty Images

Ливърпул разби носителя на Купата на Лигата Бирмингам с 5:0 и го прати в опасната зона на класирането във Висшата лига.

Своя първи хеттрик за мърсисайдци реализира аржентинецът Макси Родригес. Атакуващият халф, който се присъедини към "червените" в началото на 2010 г., няма много голове за отбора си - само 7 в 42 мача, но винаги, когато той се е разписвал, отборът е печелил.

Поредното си попадение под ръководството на Кени Далглиш вкара холандецът Дирк Каут. Русият нападател, който бе поставен от мениджъра на правилната си позиция - на върха на атаката, има 7 гола в последните си 6 срещи във Висшата лига!

Ливърпулци все още са без загуба на своя "Анфийлд", откато "крал" Кени се завърна начело на отбора.

След загубата на Евертън по-рано днес, "червените" могат да се считат за сигурни участници в Лига Европа догодина, а защо не и да спорят в оставащите кръгове с Манчестър Сити и Тотнъм за четвъртото място в Шампионската лига...

"Шпорите" направиха грешна стъпка, завършвайки 2:2 у дома с Уест Бромич - един отбор, който стана много труден за побеждаване, откакто бе поет от Рой Ходжсън.

В тази среща нападателят Джърмейн Дефо отбеляза своя гол номер 100 в Премиършип, но това едва ли е голяма утеха за него и съотборниците му, които пропуснаха шанса да изпреварят поне временно Манчестър Сити на четвъртата позиция.

"Гражданите" имат да играят мач повече в сравнение със своя съперник и в понеделник гостуват на Блекбърн.