Берое взе и Суперкупата!

Берое грабна два трофея през тази година!

Берое победи Лудогорец след изпълнение на дузпи и спечели Суперкупата на България. В редовното време мачът завърши при 1:1, а според регламента продължения не се предвиждаха.

Старозагорци поеха инициативата и след греда на тяхната сметка още в самото начало, поведоха в резултата. Това стана в 27-та минута, когато след центриране на Каядо отдясно, Венци Христов надскочи двама защитници на съперника и засече топката с глава за 1:0.

След попадението играта се изравни. Футболистите на Ивайло Петев също уцелиха гредата. В 37-та минута Иван Стоянов стреля по земя, прекара топката между краката на вратаря Иван Караджов, но тя среща страничната греда.

Във втората минута на продължението на първото полувреме Лудогорец стигна до изравнително попадение. След центриране от фаул на Фабио Ешпиньо, Мантула засече с глава, Иван Караджов изби топката, но при добавката Светослав Дяков, който бе останал сам, отбеляза за 1:1.

След почивката разградчани демонстрираха малко по-голяма инициативност, за разлика от първото полувреме.

В 59-та минута Лудогорец остана с човек по-малко. Опитният капитан Светослав Дяков получи втори жълт картон и съответно червен.

Само шест минути по-късно съотношението на играчите бе изравнено – по 10, след като и Борислав Стойчев получи второ официално предупреждение от рефера Георги Йорданов.

След редовните 90 минути се стигна директно до изпълнение на наказателни удари, какъвто е и регламентът на турнира.

Тимът на Берое изпълни точно и петте дузпи, докато за Лудогорец Марселиньо пропусна, с което предреши изхода на трофея.

Суперкупата на България бе последният мач в кариерата на съдията Николай Петров, който преди първия сигнал получи плакет, цветя и много поздравления.