Съдийската комисия спря правата на Антон Генов

Антон Генов няма да ръководи мачове у нас до края на сезона Снимка: БГНЕС
Антон Генов няма да ръководи мачове у нас до края на сезона

Съдийската комисия на Българския футболен съюз спря правата на рефера Антон Генов и той няма да ръководи срещи от А група до края на първенството. От комисията посочиха като мотив за решението си „незадоволителното съдийство на Генов в срещата от А група между отборите на Локомотив (София) и Черно море".

Двубоят бе от 27-ия кръг на А група и се игра на националния стадион „Васил Левски". Срещата завърши 1:1 след като в последните минути Антон Генов отсъди дузпа в полза на Локомотив. След края на двубоя реферът бе атакуван в тунела към съблекалните от двама ръководители на Черно море. Заради действията им клуба отнесе глоба от 10 000 лева. Варненци обаче подадоха жалба срещу Антон Генов.

Решението на съдийската комисия за спирането на правата на рефера е взето на 17 май. Реферът обаче не получи наряд за нито един от двата кръга, които минаха след въпросния двубой. До края на шампионата пък има само един кръг, който ще се играе в края на тази седмица.

От съдийската комисия днес обявиха и съдията за финалния двубой в турнира за купата на България. Срещата, в която съперници са отборите на ЦСКА и Славия ще се играе в сряда от 19,00 ч. на националния стадион „Васил Левски".

Двубоят бе поверен на Ивайло Стоянов от Петрич, а негови асистенти ще бъдат Николай Ангелов и Венцислав Гаврилов. За четвърти рефер е определен Таско Тасков.