Лукойл Академик стартира с победа в Европа

"Студентите" изпуснаха да натрупат комфортна преднина преди реванша в Чехия Снимка: Sport1.bg
"Студентите" изпуснаха да натрупат комфортна преднина преди реванша в Чехия
Баскетболният ни шампион Лукойл Академик победи със 70:65 чешкия Протейов в първи мач от квалификациите за груповата фаза на втория по сила евротурнир - "Юрокъп", игран в столичната "Арена Армеец София".

"Студентите" обаче пропуснаха възможността да натрупат сериозна преднина преди реванша след седмица, въпреки че в един момент тя бе 12 точки.

След силен щурм на гостите в третата част авансът бе сведен до само една точка, но последва силна серия на Тодор Стойков и компания, който отново го направиха двуцифрен.

В последните 2-3 минути на мача обаче Простейов се възползва от отпускане в българските редици, за да се стигне до далеч по-приемлив преди ответния сблъсък за тях пасив.

Най-резултатен за българския хегемон стана Ламонт Мак със 17 отбелязани точки, а Тодор Стойков и Божидар Аврамов добавиха по 10.

Реваншът между Лукойл Академик и чешкия му съперник е на 5 октомври.