Шалке нанесе първа загуба на Борусия (М), Хановер все още непобеден

Раул получава поздравления, след като е вкарал победния гол във вратата на Борусия (М) Снимка: Kicker

Носителят на Купата и Суперкупата на Германия Шалке 04 победи с 1:0 една от изненадите до момента в Първа Бундеслига Борусия (Мьонхенгладбах) и се изравни на върха в класирането с Байерн и Вердер, събирайки актив от 9 точки.

Това бе и първата загуба за "жребчетата" от началото на кампанията, която стартираха шоково с триумф на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Попадението за "кралско-сините" бе дело на Раул в 64-ата минута. Тогава при едно меле в малкото наказателно поле на гостите испанският голаджия успя да опъне мрежата от третия опит.

Голът на живата легенда на Реал (Мадрид) е под номер 2 от началото на настоящия сезон в Бундеслигата.

Хановер 96 пък остана единственият непобеден отбор в Германия, след като завърши 1:1 срещу Майнц 05 у дома.

Гостите откриха резултата чрез Алагуи още в самото начало, но Абделауе възстанови статуквото в 30-ата минута, което се оказа и последното попадение в срещата.

Така Хановер остана четвърти в таблицата с 8 точки, докато Майнц е 7-и със 7.