Роси спечели в Холандия и увеличи аванса си

Роси взе 85-ата си победа в MotoGP в Холандия

Валентино Роси с Yamaha спечели Гран при на Холандия в MotoGP, след като отби атаките на действащия световен шампион Марк Маркес с Honda и с това увеличи аванса си в класирането с 10 точки.

36-годишният италианец, който е живата легенда на мотоциклетния спорт, преследва десетата си световна титла водеше само с 1 точка аванс пред Хорхе Лоренсо (Yamaha) преди старта в Холандия.

22-годишният испанец Маркес, който не успя да завърши предишните две състезания, атакува Роси седем обиколки преди финала и излезе начело на колоната. Валентино обаче го догони и успя да си върне лидерството три тура преди края. Двамата се гонеха до самия край, като в последния завой Маркес закачи леко мотора на Роси, което го прати в зоната за сигурност извън пистата, но италианецът успя да продължи и записа 85-ата си кариера в MotoGP и общо 111-а в световния шампионат.

Трети в Холандия завърши Лоренсо, който пък спечели предишните четири състезания от сезона.