Нефтохимик, Етър, Ботев (Пд) и Спартак (Пл) продължават за Купата

Днес станаха известни последните 12 участника на 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Емблематични за родния футбол отбори като Етър, Нефтохимик, Ботев (Пловдив) и Спартак (Плевен) се класираха напред и вече чакат жребия за следващата фаза, в която ще се включат всички отбори от "А" група.

Най-драматично бе на стадиона в Долно Езерово, където Нефтохимик и Спартак (Варна) не успяха да си отбележат гол в продължение на 120 минути и стигнаха до лотарията на дузпите.

Преди това 11-метров наказателен удар бе пропилян от страна на Златев за Нефтохимик.

По-хладнокръвни от бялата точка обаче бяха "шейховете", стигайки до заветното 8:7 след два техни пропуска и три на съперника от Варна.

Ботев (Пд) се измъчи при домакинството си на Малеш (Микрево), но успя да спечели с 2:1 след късен гол на Байрев.

Преди това Курдов откри за "канарчетата" в 48-ата минута, а пет по-късно Стоянов изравни за Малеш.

Етър надигра Академик (София) в друг здрав сблъсък за Купата. И трите попадения паднаха преди почивката, като за "виолетовите" се разписаха Димитров (13) и Младенов (32), а за "студентите" точен бе Любенов в 34-ата минута.

Спартак (Плевен) пък нямаше особени проблеми като домакин на Раковски 2011 за 2:0 след попадения на Григоров и Кунчев в началото и края на срещата.

Любопитен на пръв поглед резултат се получи в Ямбол, където местният аматьорски тим на Тунджа разгорми лидера на Западната "Б" група Бдин (Видин) със 7:0. Гостите обаче бяха отписали двубоя и пуснаха в игра предимно юноши.

Сливен пък се сбогува с Купата за този сезон след минимална загуба от Несебър у дома.

Вчера се изигра още един мач, в който Чавдар (Етрополе) отнесе Урвич 1960 (София) с 5:0 като гост.

За 1/16-финалите по жребий предварително бяха класирани отборите на Банско, Верея (Стара Загора) и Сливнишки герой. Следващите мачове са насрочени за 23 ноември, като все още не е ясна датата на тиража.