Без победител между Рома и Интер

Луис Енрике отново не успя да изведе Рома до победа Снимка: Getty Images
Луис Енрике отново не успя да изведе Рома до победа

Отборите на Рома и Интер продължиха с разочароващото си представяне от началото на сезона след като не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 3-я кръг на Серия „А". Двубоят на стадион „Сан Сиро" завърши 0:0.

За изпуснатата победа могат да съжаляват и двата тима, тъй като удобните положения за гол не липсваха и от двете страни. Никой от нападателите обаче не успя да вкара топката в мрежата, за да бъде излъчен победител.

Дербито бе двубой но 756 за капитана на Интер Хавиер Санети с черно-синята фланелка. По този показател той се изравни с Джузепе Бергоми.

Лошата новина за треньора на Рома Луис Енрике, освен загубата на точки ,е контузията на вратаря Мартин Стекеленбург. Стражът, който премина в Рома през това лято, пострада след сблъсък с Лусио в 18-та минута. Той дори изпадна в безсъзнание и бе изнесен на носилка. По-късно лекарят на стадион „Сан Сиро" обяви, че Стекеленбург ще прекара следващите 24 часа в болница. „Той загуби съзнание и бе откаран в болницата, направиха му скенер, засега изглежда и се чувства добре. Въпреки това ще го задържат за наблюдение 24 часа", обяви медикът.

За Интер това е четвърти мач без победа под ръководството на Джан Пиеро Гасперини.

Кариерата на Луис Енрике в Рома също виси на косъм след ранното отпадане от Лига Европа и издънката на старта на серия „А" срещу Каляри у дома.