Късен гол на Вермален прати Арсенал на точка от третото място

Победният гол на Томас Вермален в петата минута на добавеното време Снимка: Getty Images
Победният гол на Томас Вермален в петата минута на добавеното време
Преди това Робин ван Перси бе отбелязал своето попадение номер 25 за сезона във Висшата лига след асистенция на най-добрия в мача Тео Уолкът Снимка: Getty Images
Арсен Венгер заяви, че до последно не се е съмнявал в победата Снимка: Bgnes
Арсен Венгер заяви, че до последно не се е съмнявал в победата

Гол на Томас Вермален в 95-ата минута донесе победата на Арсенал с 2:1 над Нюкасъл в последния мач от ХХVIII кръг на Висшата лига на Англия.

Успехът бе пети поред за „артилеристите" в Премиършип и намали разликата до третия Тотнъм на само една точка.

По ирония на съдбата именно грешка на белгийския защитник Вермален бе в основата на гола, с който Хатем бен Арфа откри резултата за гостите в 14-ата минута.

Капитанът на Арсенал Робин ван Перси обаче изравни само минута по-късно със своя 25-и гол в 27 мача след асистенция от Тео Уолкът.

Когато изглеждаше, че двубоят вече е свършил, Уолкът, който бе най-добрият на терена, проби по дясното крило и центрира в наказателното поле на Нюкасъл, където Арън Рамзи свали с глава към нахлулия Вермален и така домакините взеха трите точки.

Техният мениджър Арсен Венгер заяви пред „Sky Sports", че не се е съмнявал в развръзката... „Нито за момент. Казах на своя асистент, че ни трябва само още една атака и ще вкараме. Отборът също вярваше в това", коментира французинът.

„Двата тима играха великолепно, трябва да признаем това на Нюкасъл. Трябваше ни нещо специално, за да спечелим този мач и това беше пълната отдаденост на всеки един играч. Просто нямаше как да ни спрат", добави той.

Венгер не спести и комплименти към Играча на мача Тео Уолкът... „Той бе невероятен. От първата до последната минута. Това бе един от най-добрите негови мачове. Показа абсолютно всичко, което се иска от него - комбинираше добре, центрираше...", каза босът на Арсенал за дясното крило, заради което колегата му Алън Пардю бе принуден да замени на почивката левия бек Давиде Сантон.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Арсенал: Шчесни, Сонг, Саня, Гибс, Вермален, Кошчиелни, Росицки (76-Рамзи), Артета, Уолкът, Ван Перси, Окслейд-Чембърлейн (68-Жервиньо)

Нюкасъл: Крул, Колочини, Сантон (46-Пърч), Кабайе, Симпсън, Уилямсън, Обертан (61-Ш. Амеоби), Гутиерес, Ба, Бен Арфа, Тиоте (81-Гътри)