Кавани изхвърли Интер за Купата на Италия

Кавани заяви след мача, че е крайно време отборът му да вземе трофей Снимка: Getty Images
Кавани заяви след мача, че е крайно време отборът му да вземе трофей
Наставникът на Интер Клаудио Раниери бе недоволен от съдийството Снимка: Getty Images
Наставникът на Интер Клаудио Раниери бе недоволен от съдийството

Единсон Кавани реализира двата гола за победата на Наполи над Интер с 2:0 снощи в четвъртфинал за Купата на Италия.

Уругваецът първо се разписа от дузпа в 50-ата минута, а след това удвои резултата в добавеното време на мача.

След края на двубоя се разрази задочен спор между двамата треньори. Наставникът на „нерадзурите" Клаудио Раниери изрази претенции за две неотсъдени дузпи в полза на неговия отбор, а Валтер Мадзари твърдеше, че колегата му няма право да се възмущава, защото двама играчи от тима му - Уесли Снайдер и Кристиан Киву, е трябвало да бъдат изгонени.

Голмайсторът на Наполи Кавани заяви, че е крайно време отборът му да спечели някой важен трофей.

Южняците имат отлични шансове да стигнат до финала за Купата, тъй като техен съперник в полуфиналните двубои ще е скромният състав на Сиена, елиминирал Киево с 1:0 като гост.

Ден по-рано лидерът в Серия „А" Ювентус се разправи с Рома с класическото 3:0 и чака своя противник в следващата фаза, който ще стане ясен довечера след изиграването на интересния сблъсък Милан - Лацио.

Двата мача ще се играят на разменено гостуване на 8 февруари и 21 март.