Ники Михайлов спечели Суперкупа

Българският вратар и съотборниците му се поздравяват за спечелването на трофея Снимка: BGNES
Българският вратар и съотборниците му се поздравяват за спечелването на трофея

Българският национал Николай Михайлов игра 90 минути за шампиона на Холандия Твенте, който спечели Суперкупата на Холандия след победа с 1:0 над носителя на местната купа Аякс.

В отсъствието на титуляра Сандер Бошкер, Михайлов пази цял мач и с изявите си до голяма степен донесе трофея за своя тим.

Единственият гол в мача падна още в 8-та минута, когато Байрами се възползва от груба грешка на стража на Аякс и националния отбор Мартин Стекеленбург и вкара за 1:0.

До края на полувремето Михайлов спаси два опасни удара на друга звезда от Световното - Луис Суарес. Уругваецът пък бе изгонен в 43-та минута за грубо нарушение срещу Тиоте и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

В намален състав, грандът от Амстердам не можа да затрудни особено своя съперник през второто полувреме. Твенте от своя страна действаше много стабилно в отбрана и заслужено стигна до победата и до първия си трофей за новия сезон.