Реал разби Майорка, Валенсия с класика над Бетис

Кристиано се разписа за 2:2 Снимка: Getty Images
Кристиано се разписа за 2:2

Реал Мадрид разгроми Майорка с 5:2 като домакин в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Сантиаго Бернабеу" в испанската столица.

На почивката "белите" губеха с 1:2 след голове на Емилио Нсие (6), Гонсало Игуаин (15) и Алехандро Алфаро (21).

Само за пет минути в началото на втората част домакините отчаяха съперника - попадения на Кристиано Роналдо (52), Лука Модрич (54) и отново Игуаин (57).

В 90-ата Карим Бензема оформи резултата. Победата, изгледана от наставника на Галатасарай Фатих Терим, доближи временно столичани на десет точки от водача Барселона, който тази вечер приема Райо Валекано.

Валенсия записа класика 3:0 на свой терен над Бетис. Ключовият момент в двубоя на "Местайя" беше червеният картон на Антонио Амая от Бетис.

Защитникът извърши нарушение в наказателното поле в 15-ата минута и получи директен червен картон, а Роберто Солдадо реализира дузпата.

В края на мача автогол на Паулао и красиво попадение на Жонас Гонсалвеш затвърдиха победата на Валенсия.