Локомотив (Сф) дерайлира тежко срещу "акулите" на Херо

Херо продължава да държи Черноморец в челото на класирането

Столичният Локомотив продължава да се представя трагично в "А" група, като допусна изключително тежка загуба от Черноморец с 0:4 на стадион "Българска армия" в София.

Победата за отбора на Димитър Димитров-Херо пък му позволи да си върне третото място в таблицата, което временно му бе отнето вчера от вицешампиона Левски.

И двата тима имат по 30 точки, но предимството е за "акулите" заради успеха им над "сините" тази есен в Бургас.

От своя страна столичните "железничари" останаха 11-и със само 12 точки.

Интригата в мача бе убита още до почивката, когато бургазлии натрупаха преднина от три гола.

В 10-ата минута Анеси откри резултата след силен изстрел в наказателното поле. Той бе автор и на третото попадение в мрежата на Галев пет минути преди края, когато се разписа с глава.

Няколко минути по-рано колегата му Хайри засече центриране на Асис за 2:0.

"Червено-черните" имаха няколко изгодни положения след почивката, но така и не намериха път към вратата на Колев.

Те получиха четвърти гол десетина минути преди края, когато Жужу реализира отсъдената за нарушение срещу него дузпа.

В другия двубой по същото време Миньор и Локомотив (Пд) поделиха точките след нулево реми в Перник.

В самия край на срещата домакините имаха претенции за гол, след като при изстрел на Бибишков и не толкова добра намеса на Ставрев топката премина с малко голлинията, но все пак я закачи и съдията правилно не посочи центъра.