Юве първи, Лацио и Удинезе поделиха точките, а Рома шокира Наполи

"Старата госпожа" продължава да не трепва на Ботуша и уверено върви към Скудетото Снимка: Getty Images

Ювентус отново излезе начело в Серия "А" на Италия след поредната си рутинна домакинска победа с 2:0 над новака Новара в мач от XVI кръг.

"Бианконерите" са вече еднолични лидери в класирането, след като в едно от дербитата на кръга Удинезе завърши 2:2 като гост на Лацио и остана на две точки зад тях.

Още в 4-ата минута Симоне Пепе успокои тифозите на "Старата госпожа", засичайки във вратата на гостите ниско центриране на Паоло Де Челие отляво.

Фабио Куалярела пък съвсем уби интригата четвърт час преди края, като този път Пепе се превърна в асистент след отлично изпълнен ъглов удар.

Далеч по-интригуващо бе на "Стадио Олимпико", който бе смълчан в 27-ата минута от Антонио Флоро Флорес.

Лулич в 43-ата обаче възстанови статуквото, а няколко минути след началото на второто полувреме Феронети си отбеляза автогол, с който обратът за "орлите" бе пълен.

Все пак "зебрите" не допуснаха трето поражение от началото на първенството, като в 77-ата минута подалият за попадението на Флорес Джампиеро Пинци прати едната точка в посока Удине.

Доста изненадващ резултат се получи на крайно негостоприемният стадион "Сан Паоло" в Неапол, където Наполи бе сериозно ударен от търсещият все още себе си тим на Рома с 3:1.

Интер пък продължи своя мощен щурм към върха с поредно 1:0, този път като гост на Чезена и вече пети с 23 точки.

Във вторник и сряда ще се изиграе междинният и последен за 2011 г. XVII кръг, като във втория ден е супердербито Удинезе - Ювентус на "Стадио Фриули".

Шампионът Милан ще посети Каляри, Лацио и Наполи са съответно домакини на Киево и Дженоа, а Рома гостува на Болоня.