Волейболистите стартираха с 3:1

Троен български блок спира чешката атака в първия мач от европейското. Спечелихме с 3:1 и надеждите са поне за място на четвъртфинал.

Волейболистите разсеяха част от съмненията за формата на тима преди старта на Евро 2013. Българите разбиха Чехия с 3:1 (15, 18, -22, 21) и потеглиха към елиминациите на турнира.

Най-резултатен в мача, а и обявен за най-добър играч на деня от сайта на Европейската волейболна федерация, бе Цветан Соколов (19 точки).

Нашите изпуснаха контрол само в третия гейм, но като цяло работата бе свършена чисто и изрядно - победа, а и сериозно точково съотношение като бонус.

Великолепно бе усещането и от скандиранията на малобройната българска група в Гдиня, където се играят двубоите от нашата група.

Феновете се радваха на отбора, който пак тръгва вдъхновено на голямо първенство.

В другия мач от нашата група Германия завърза морски възел, разбивайки фаворита за титлата Русия с 3:0.

Днес в 16 ч срещаме немците и успех на практика ни праща в четвъртфиналите. Само сериозна въртележка и тежка загуба от Русия в третия мач, гарнирана с убедителен германски успех над Чехия, може да ни извади от битката.