Челси сломи Юнайтед с 2:1 на "Олд Трафорд"

В съботния следобед радостта бе за Челси, а тъгата за Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images/Gulliver
В съботния следобед радостта бе за Челси, а тъгата за Манчестър Юнайтед

Отборът на Карло Анчелоти сломи съпротивата на Манчестър Юнайтед, като се наложи на неговия "Олд Трафорд" с 2:1. С тази победа "сините" от Лондон отново излязоха на първо място във временното класиране на Премиършип и вече водят с 2 точки на "червените дяволи" пет кръга преди края на сезона.

Още в 20-та минута с технично отиграване с пета в малкото наказателно поле Джо Коул заяви намеренията на Челси да станат първият отбор на Острова, нанесъл 12 загуби на Манчестър Юнайтед от създаването на Висшата лига насам.

Челси владееше играта през първото полувреме и заслужено се оттегли на почивката с гол преднина. Имаше съмнение за неотсъдени дузпи от страна на рефера Майк Дийн, а повторенията показаха, че радостни от това трябва да бъдат привържениците на домакините.

Второто полувреме можеше да започне драматично за "червените дяволи", но Ферейра пропусна да се разпише. След това положение Манчестър Юнайтед наложи натиск, но до сериозни положения за гол пред Петер Чех не се стигна. В 79-та минута влезлият като резерва Дидие Дрогба отбеляза от явна засада втори гол за "сините" и по всичко личеше, че точката в спора е сложена, след като флагът на страничния съдия остана неподвижен.

Само две минути по-късно центриране на резервата Нани стигна в наказателното поле на Челси до другия играч, влязъл като смяна - Македа, и той не пропусна да се разпише от непосредствена близост. Повторенията ясно показаха, че Македа си помага с ръка при гола, но Майк Дийн остана безмълвен и голът бе зачетен.

При 1:2 и 9 минути до края на двубоя домакините наложиха традиционния си натиск, но Челси не се огъна и успя да запази благоприятния резултат до последната минута от отсъденото четириминутно продължение.

Така преди срещата на Арсенал с Уулвърхемптън Челси води във временното класиране със 74 точки, следван плътно от Манчестър Юнайтед със 72 и Арсенал с 68 и мач по-малко.

Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за "червените дяволи", но не успя да допринесе с нещо съществено за отбора си и се изгуби между защитниците на Челси Джон Тери Алекс. В самия край на срещата той имаше възможност да изравни резултата, но пропусна.