Барселона с първа загуба, изостана на 6 точки от Реал

Срещу Хетафе и Лионел Меси не успя да помогне на Барселона Снимка: Getty images
Срещу Хетафе и Лионел Меси не успя да помогне на Барселона

Отборът на Барселона записа първа загуба за сезона след като в среща от 14-я кръг на Примера Дивисион отстъпи с 0:1 на Хетафе. Единственото попадение в двубоя падна в 67-та минута, а негов автор бе Хуан Валера. В същото време големият съперник на Барселона - Реал (Мадрид) би с 4:1 Атлетико (Мадрид). Така разликата между двата тима в класирането вече е 6 точки в полза на Реал.

Каталунците можеше и да си тръгнат с точката от двубоя с Хетафе, но в последните секунди на двубоя удар на Лионел Меси срещна гредата. Последният успех на Хетафе срещу Барселона бе преди 4 години. За първи път от началото на ерата Гуардиола пък каталунците изостават с толкова голяма разлика от големия си съперник Реал (Мадрид). Шестте точки разлика идват точно две седмици преди двубоя между двата тима на стадион „Ноу Камп".

Двубоят с Хетафе бе поредната визита, в която съставът на Барселона не изглеждаше убедително. От началото на сезона в Примера Дивисион каталунците са спечелили едва девет точки извън стадион „Ноу Камп". Единствените им победи бяха срещу новака в Ла Лига Гранада и срещу Спортинг (Хихон) като и двете бяха с минималното 1:0.

Лионел Меси пък изостана в битката с Кристиано Роналдо за голмайсторския приз в шампионата. Португалецът вкара два гола за своя тим при разгрома с 4:1 над Атлетико (Мадрид) и вече има общо 16 от началото на сезона. И двете попадения на Роналдо обаче дойдоха от дузпи. Другите два гола бяха дело на Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария. За Атлетико се разписа Адриан Лопес.

За Реал (Мадрид) това бе 13-та поредна победа през този сезон. Атлетико пък остава без победа над Реал от далечната 1999 година насам.

„Дюшекчиите" завършиха двубоя в намален състав след като още в 22-та минута с червен картон бе изгонен вратаря Тибо Куртоа. В 81-та минута по същия начин бе отстранен и Диего Годин.

В ранната среща от кръга днес Валенсия се справи с Райо Валекано с 1:2 и се доближи само на точка до второто място в класирането.