Шалке смаза Вердер, Раул с хеттрик

Испанският ас на Шалке бе великолепен днес Снимка: getty images
Испанският ас на Шалке бе великолепен днес

Шалке смаза с 5:0 Вердер в един от очакваните с най-голям интерес мачове от последния есенен кръг на Бундеслигата.

Испанската звезда на „миньорите" Раул се развихри още през първото полувреме, отбелязвайки два гола, а след почивката оформи своя хеттрик. Така бившият ас на Реал (Мадрид) вече има 10 попадения на сметката си този сезон.

Със своя успех Шалке се утвърди на трето място в таблицата, а съперниците им ще зимуват на пета позиция.

По-рано днес шампионът Борусия (Дортмунд) не срещна проблеми при гостуването си на последния в класирането Фрайбург.

„Жълто-черните", които са втори в класирането след лидера Байерн, победиха своя противник с 4:1, като на два пъти бе точен полският нападател Роберт Левандовски.

С днешните си попадения той вече има общо 13 и е на четвърто място в листата на стрелците след Марио Гомес от Байерн (16), Клаас-Ян Хунтелаар от Шалке (15) и Лукас Подолски от Кьолн (14).

Бившият голмайстор на Левски и българската „А" група Гара Дембеле отново започна като резерва за Фрайбург и влезе в края на мача, но не можа да помогне на отбора си.

Изненада се получи в Леверкузен, където местният Байер загуби с 0:3 от Нюрнберг.

С тази класическа победа баварският клуб се измъкна от зоната на изпадащите, заемайки 15-о място преди утрешния мач на Кайзерслаутерн с Хановер. „Аспирините" останаха шести в таблицата.

Друг закъсал отбор - Волфсбург, също спечели три точки днес. „Вълците" на Феликс Магат спечели с 1:0 срещу отбора на Щутгарт, който наставникът им водеше навремето. Точен за победата бе резервният нападател Себастиан Полтер.