Литекс пречупи Благо и Гулит

След престижната победа над полския шампион Лех, Литекс надделя и над тима на Рууд Гулит и Благой Георгиев Снимка: БГНЕС

Шампионите от Литекс продължиха с добрите си изяви в контролите, обръщайки с 2:1 руския Терек (Грозни), чийто треньор отскоро е живата холандска легенда Рууд Гулит.

За съперника на "оранжевите" игра българският национал Благой Георгиев, който се появи на терена в началото на второто полувреме. Той се отчете с един опасен изстрел от пряк свободен удар в 77-ата минута, който мина на сантиметри покрай вратата.

Неговите съотборници успяха да излязат напред в резултата след по-малко от шест минути игра. При едно меле в полето на ловчанлии Тиуа се оказа най-съобразителен и с нисък удар откри.

Постепенно Литекс пое нещата под свой контрол и в 31-ата минута при едно центриране на Цветанов, Миланов с глава успя да изравни.

Шест по-късно националът Бодуров бе изгонен за втори жълт картон, но след разбирателство между двата щаба бе заменен от Барт.

Лидерът в "А" група получи правото да изпълни дузпа в 54-ата минута за игра с ръка на Яченко в пенала. Том се нае с нейното изпълнение и донесе победата.