Интер победи и в Южна Америка

Щастливите победители Снимка: BGNES
Щастливите победители

Интернасионал (Порто Алегре) спечели Копа Либертадорес за 2010 г., побеждавайки и във втория мач мексиканския Гуадалахара с резултат 3:2. Първата среща миналата седмица завърши 2:1 за бразилците.

Трофеят е втори в историята на Интер след 2006, а за пръв път Южна Америка и Европа имат шампиони с едно и също име, след като по-рано тази година Интернационале (Милано) победи в Шампионската лига.

Отново, както преди седмица, мексиканците откриха резултата през първото полувреме, но те се нуждаеха от поне още един гол, тъй като бяха загубили на свой терен. Вместо това обаче „червените" пак успяха да обърнат развитието на срещата през втората част с попадения на Рафаел Собис, Леандро Дамиао и Жулиано, а вторият гол на Гуадалахара, дело на ветерана Омар Браво, не промени нищо.

Изнервени от развоя на мача и от червения картон на Омар Ареяно, гостите предизвикаха масово сбиване след края и се наложи да влиза полиция, за да разтървава двата отбора.

Гуадалахара, които са известни още с прякора си "Чивас" ("козите"), бяха вторият мексикански тим след Крус Асул през 2001, класирал се за финал на Копа Либертадорес, откакто през 1998 г. клубовете от северноамериканската република бяха поканени да взимат участие в надпреварата, организирана от Южноамериканската футболна конфедерация КОНМЕБОЛ.