Хановер не позволи на Вердер да застигне Байерн

Мохамед Абделауе (на преден план) реализира хеттрик във вратата на Вердер Снимка: DPA
Мохамед Абделауе (на преден план) реализира хеттрик във вратата на Вердер

Опитът на Вердер да се изравни с Байерн на върха в класирането на Първа Бундеслига удари на камък.

В мач от VIII кръг на първенството на Германия бременци отстъпиха с 2:3 като гости на Хановер 96 и останаха на три точки зад баварския гранд, който в събота завърши 0:0 на терена на Хофенхайм.

В герой за "червените" се превърна норвежецът Мохамед Абделауе, опънал и в трите случая мрежата на гостите.

Той откри головата си сметка още във 2-ата минута, разсписвайки се от дузпа. В 39-ата Абделауе вкара за 2:0, засичайки подаване на Шлаудраф отляво, но в продължението на първото полувреме Арнаутович върна интригата.

Вердер можеше на два пъти след почивката да изравни, но гредите бяха първи помощници на Хановер. Домакините се възползваха от тези пропуски и в 60-ата минута Абделауе вкара третия си гол след асистенция на Пинто.

12 минути преди края гостите от Бремен останаха с 10 души заради червен картон на Арнаутович, но в 83-ата Писаро даде надежда за поне частичен успех.

До такъв от Вердер не стигнаха и те останаха в подножието на върха.

Шалке 04 надви Хамбургер с 2:1 в другия неделен сблъсък и се изкачи на 4-а позиция в таблицата. Клаас Ян Хунтелаар бе точен на два пъти за "кралско-сините", а Петрич успя да се разпише за 1:1 в 38-ата минута.