ЦСКА и Литекс с победи в контролите

Тодор Янчев вкара единственият гол за ЦСКА в контролата с Чавдар (Бяла Слатина) Снимка: CSKA.bg
Тодор Янчев вкара единственият гол за ЦСКА в контролата с Чавдар (Бяла Слатина)

Отборите на ЦСКА и Литекс постигнаха победи в контролните срещи, играни заради паузата в първенството.

На терена в Правец ЦСКА се наложи с 1:0 над Чавдар (Бяла Слатина), единственото попадение бе дело на капитана Тодор Янчев още във 2-та минута.

Това е втори мач между двата тима в последните месеци. През февруари по време на подготовката за пролетния дял на първенството те отново застанаха един срещу друг в приятелски мач.

Само трима футболисти на ЦСКА изкараха цялата среща без смяна. Това са вратарят Благой Макенджиев, Петър Стоянов и Джузепе Акуаро. За италианеца това беше завръщане сред титулярите заедно с Фабрицио Грило, след като в последно време двамата изпаднаха от сметките на треньора Милен Радуканов.

След почивката на терена постепенно се появиха 8 нови футболисти на "червените", много от които юноши на клуба. Първи минути след възстановяването от тежката контузия записа Томи Костадинов.

„Червените" пропуснаха серия от положения за гол, а Емил Гъргоров удари греда. Играчите на Чавдар (Бяла Слатина) имаха две сериозни възможности за гол - в 44-та и в 78-та минути, но пропиляха и двете.

В друга контролна среща, играна в Ловеч, шампионът Литекс разби с 5:2 хита в Източната Б група Лудогорец (Разград). Попаденията за домакините реализираха Джерманович от дузпа, Ненем, Тодоров, Димитров и Георгиев, а за разградчани се разписаха звездата на тима Димо Атанасов и преотстъпеният от ЦСКА Мартин Дечев.