Новак в Серия "А" затвърди кризата в Интер

Меджорини (вляво) вкара първия гол за Новара във вратата на Интер Снимка: Getty Images
Меджорини (вляво) вкара първия гол за Новара във вратата на Интер

Бившият шампион на Италия Интер даде още едно доказателство, че се намира в сериозна игрова криза, след като допусна втора загуба от началото на сезона в Серия "А".

В първи мач от междинния IV кръг "нерадзурите" отстъпиха с 1:3 на спечелилия промоция да играе в елита състав на Новара и вече се сринаха до притеснителната за всички техни привърженици 17-а позиция във временното класиране.

Успехът пък бе първи за новаците, които допреди двубоя бяха записали равенство и загуба.

Рикардо Меджорини откри за Новара в 38-ата минута, след като получи удобна топка отляво в наказателното поле и с шут по диагонала порази целта.

Този резултат се запази чак до 85-ата минута. Тогава Андреа Ранокия фаулира Моримото в собственото си наказателно поле, което означаваше дузпа за домакините и директен червен картон.

Зад топката застана Марко Ригони и той не сбърка за кеф на местните тифози.

Три минути по-късно Естебан Камбиасо върна едно попадение, но последва ответен удар и втори гол на Ригони.

Всички останали срещи от кръга са в сряда, като за четвъртък е предвиден единствено мачът Рома - Сиена.