Юве шамароса Лацио в края за кеф на Милан

Играчът на Ювентус Акуилани (в бял екип) атакува Ернанес в дербито с Лацио Снимка: Ройтерс
Играчът на Ювентус Акуилани (в бял екип) атакува Ернанес в дербито с Лацио

Ювентус изтръгна победата срещу Лацио в самия край, надделявайки с 2:1 на Олимпийския стадион в Торино в последен мач от XVI кръг на италианското първенство.

Този успех на домакините бе добре дошъл за Милан, който след победата с 3:0 над Болоня през деня остана на шест точки пред тях. "Бианконерите" на свой ред излязоха на втора позиция с 30 точки. Толкова имат още Наполи и Лацио.

Дербито започна повече от обещаващо. Не бяха изтекли и 120 секунди, когато Акуилани центрира от ъглов удар, а Киелини засече топката с глава във вратата на Муслера.

13 по-късно статуквото на терена бе възстановено. При едно центриране в полето на Ювентус Сторари излезе неразчетено и след кратко меле аржентинската звезда на лациалите Марио Сарате стреля по диагонала и с помощта на дясната греда кълбото влетя в мрежата.

В 18-ата минута напречната греда бе пръв помощник на Муслера при удар на Акуилани. Пропуски за Юве до почивката направиха ище Красич и Куалярела.

Картината не се промени и през втората част. Домакините нападаха, а гостите рядко поглеждаха към вратата на Сторари. И когато не се виждаше как "Старата госпожа" ще успее да отбележи, сръбският национал Милош Красич надбяга Каванда и впоследствие преодоля Муслера за радост на по-голямата част от феновете на стадиона.