И Бразилия отпадна с дузпи

Герой и грешник - парагвайският вратар Хусто Вияр и бразилският халф Елано, който не уцели вратата от бялата точка Снимка: Getty Images
Досегашният носител на трофея си тръгва разплакан Снимка: Getty Images
Досегашният носител на трофея си тръгва разплакан

Копа Америка 2011 продължи да върви изцяло обратно на очакванията и снощи, когато последният шампион в турнира Бразилия отпадна след 0:0 и изпълнения на дузпи от Парагвай, а аутсайдерът Венесуела отстрани Чили с 2:1 и за пръв път в историята се класира за полуфинал.

Денонощие по-рано пък домакините Аржентина бяха елиминирани от Уругвай, а Колумбия от Перу.

Така се оформиха сензационните полуфинални двойки Перу - Уругвай и Парагвай - Венесуела, които са повторение на двубоите от групите "С" и "В". Те ще се играят в ранната утрин (3:45 ч. българско време) съответно на сряда и четвъртък.

Без да отправи нито един удар във вратата на бразилците, отборът на Парагвай устиска нулево равенство благодарение на вратаря-ветеран Хусто Вияр.

Продълженията не донесоха промяна, освен в размера на съставите на двата отбора, след като в 103-ата минута парагваецът Антолин Алкарас и бразилецът Лукас Лейва бяха изгонени с червени картони при масов бой между двата състава.

При изпълнението на дузпи носителите сдадоха титлата, след като бяха изключително неточни от бялата точка и не успяха да вкарат нито един от ударите. Елано, Тиаго Силва и Андре Сантос изобщо не успяха да уцелят вратата при първите три дузпи, а отново героят Вияр отрази удара на Фред, изпращайки страната си на полуфинал.