Роналдо най-после вкара за Реал

Кристиано Роналдо откри головата си сметка за Реал през този сезон

Най-скъпият футболист в света Кристиано Роналдо най-после отбеляза гол за тима си Реал (Мадрид) през този сезон. След 41 отправени удара към вратите на съперниците от старта на Примера Дивисион и Шампионската лига португалецът отбеляза гол от дузпа. Това стана в двубоя от четвъртия кръг на първенството на Испания срещу Еспаньол.

Реал спечели с 3:0, Роналдо отбеляза първото попадение. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Луис Гарсия след като Кристиано стреля от пряк свободен удар. Реферът накара Роналдо да изпълнява дузпата два пъти след като при първото изпълнение нападателят спря точно преди удара. Това обаче не му попречи да отбележи отново. Останалите две попадения бяха дело Гонсало Игуаин и Карим Бензема.

Първоначално се считаше, че Роналдо се е „отпушил" още в събота срещу Реал (Сосиедад). Тогава обаче съдиите и делегата прецениха, че победното попадение всъщност е на защитника Пепе. От герой в събота бранителят се превърна в грешник снощи срещу Еспаньол след като в 60-та минута бе изгонен и остави тима на Жозе Моуриньо с човек по-малко. Тимът от Барселона не успя да се възползва от предимството си.

Победата позволи на Реал да събере 10 точки и да излезе начело в таблицата. На второ място е Валенсия с 9, а Севиля и Атлетик (Билбао) имат по 7. В класирането следват шампионът Барселона и още три отбора с по 6 точки.