Без победител в сблъсъка на локомотивите

Без победител в сблъсъка на локомотивите Снимка: Gong.bg

Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха 3:3 в контролна среща, изиграна в Банско.

Треньорът на „черно-белите" Христо Бонев включи в състава новите попълнения Флориан Лучини, Хавиер Гуарино, Емил Аргиров и завърналия се след 3 години в столичния Локомотив Христо Златински. След почивката влезе и друг един блуден син - македонецът Роберт Петров, както и дошлия от Марица Цветан Йотов и юношата Ивайло Герджиков.

Столичните „железничари" също започнаха мача с нов вратар - Боян Пейков от Берое, който през второто полувреме бе заменен от юношата Румен Тинчев. Другите новобранци в редовете на „Локото" бяха още двама „беройци" в лицето на Искрен Писаров и Атанас Атанасов, както и Милен Лахчев от Видима-Раковски.

Софийският Локомотив поведе още в 8-ата мин. чрез голмайстора си Камбуров, но до края на първото полувреме пловдивчани поведоха с попадения на Том и Лазаров, а в 78-ата младият Йотов докара резултата до 3:1.

В последните десет минути обаче столичани постигнаха изравняване с голове на влезлите като смени нападатели Дерек Асамоа и Преслав Йорданов.