Голово шоу в Милано, Михайлов си припомни кошмара "Вердер"

Капитанът на Интер Хавиер Санети открива резултата срещу Тотнъм на "Джузепе Меаца" Снимка: Ройтерс

Победителят в последното издание на Шампионската лига Интер и дебютантът в груповата фаза на надпреварата Тотнъм сътвориха голово шоу на "Джузепе Меаца" в Милано, завършвайки 4:3 в мач от група "А".

Резултатът обаче до голяма степен заблуждава. Оспорвано дерби не се получи, тъй като "нерадзурите" водеха с 4:1 буквално до последната минута преди да допуснат два късни гола.

Те си свършиха работата след само четвърт час игра. Не бяха изтекли и две минути, когато капитанът Санети бе изведен отляво в наказателното поле и с удар над излезлия Гомеш откри.

Девет по-късно Биабиани излезе сам срещу стража на "шпорите", който бе принуден да го фаулира. Това означаваше червен картон за Гомеш и дузпа за Интер, ефектно реализирана от Ето'о.

В 14-ата Станкович направи двойно подаване през центъра с Кутиньо и от границата на наказателното поле прати кълбото в долния десен ъгъл на влезлия Кудичини за 3:0.

Разгромът за лондончани бе пълен в 35-ата минута, когато Ето'о бе изведен на стрелкова позиция и се разписа за втори път в мача.

Четирите гола преднина за Интер накараха играчите да се отпуснат след подновяването на играта и от това се възползва Гарет Бейл.

Намиращият се в отлична спортна форма уелски национал върна едно попадение в 52-ата минута след прекрасен 50-метров пробив по лявото крило и шут в далечния ъгъл.

Когато хронометърът отброяваше последните минути на мача отново Бейл се разписа на два пъти, но за повече времето не стигна.

Холандският шампион Твенте изпусна да победи Вердер на своя терен и завърши 1:1. Титуляр за домакините бе националният ни вратар Николай Михайлов.

Той се изправи в своеобразен реванш срещу "бременските музиканти", от които има кошмарен спомен от времето, когато пазеше на вратата на Левски.

При единственото участие на "сините" в Шампионската лига до този момент Михайлов-младши игра срещу Вердер на Националния стадион "Васил Левски" и след негова фрапантна грешка и последвал автогол допринесе за успеха на германците.

Сега той се представи далеч-далеч по-успешно и няма никаква вина за изравнителния гол на Арнаутович в 80-ата минута, който бе оставен съвсем сам от заспалата защита на Твенте и от 6-7 метра буквално разстреля Михайлов.

Пет минути по-рано Янсен даде надежди на холандския първенец за първи успех в груповата фаза, довкарвайки отбита от вратаря на гостите Визе топка.