Интер обърна Палермо, Пацини дебютира с два гола

Новото попълнение на Интер Джампаоло Пацини дебютира с два гола срещу Палермо Снимка: getty images
Новото попълнение на Интер Джампаоло Пацини дебютира с два гола срещу Палермо

Италианският шампион Интер спечели четвърта победа в последните си пет мача в първенството на серия А. В двубой от 22-ия кръг Интер би с 3:2 Палермо като домакин, въпреки че изоставаше с 0:2.

Впечатляващ дебют за „нерадзурите" записа пристигналият от Сампдория нападател Джампаоло Пацини. Той влезе на почивката при пасив от двата гола на своя тим и с две красиви попадения в 56-ата и 73-ата минута изравни резултата, а в 75-ата минута изработи дузпа, реализирана от Самуел Ето`о за пълния обрат.

Преди това Фабрицио Миколи (5) и Антонио Ночерино (36) дадоха преднина от два гола на сицилианците, които можеха да се приберат на почивка и с по-голям аванс, ако Хавиер Пасторе не бе ударил гредата в последните секунди на първата част.

Сериозен принос за успеха имаше и завърналият се след тримесечно отсъствие заради контузия вратар на Интер Жулио Сезар. При резултат 1:2 в 64-та минута бразилският страж спаси дузпа бита от Хавиер Пасторе.

Победа записа и друг от претендентите за титлата - Наполи. С три гола на Едисон Кавани и едни на Марек Хамшик втория в класирането разгроми Сампдория с 4:0.

Двубоят на третия в подреждането Рома срещу Болоня пък бе отложен заради лоши атмосферни условия. Срещата започна с няколко минути закъснение заради обилния снеговалеж и силно заснежения терен на стадион "Ренато Дал'Ара" в Болоня. В 17-ата минута реферът Лука Банти прецени, че условията за игра не са нормални и нареди на играчите да се приберат в съблекалните.

В друга среща от кръга Парма на Валери Божинов пък загуби с 1:3 от Дженоа. Българският национал се появи на терена три минути преди края и не можа да помогне с нищо на своя тим.