Олимпик (Марсилия) спечели дербито на Франция

Ганаецът Андре Аю, син на легендата на Олимпик Абеди Пеле, вкара победния гол в "Льо Класик" Снимка: Daylife.com

Олимпик (Марсилия) се наложи с 2:1 над Пари Сен Жермен в така нареченото дерби "Льо Класик" късно снощи.

Шампионите откриха с гол на аржентинеца Габриел Хайнце от пряк свободен удар в 16-ата минута, но столичани изравниха след десетина минути с попадение на Клеман Шантом. Статуквото обаче не се запази дълго, тъй като в 35-ата централният нападател Андре-Пиер Жиняк и крилото Андре Аю си размениха традиционните роли, като националът на Франция центрира, а ганаецът се разписа с глава, оформяйки рано-рано крайния резултат.

През втората част гостите осъществиха сериозен натиск, който обаче се оказа безплоден.

Със спечелената победа ОМ се изкачи до второ място, възползвайки се от равенството между Олимпик (Лион) и Рен. Водачът в класирането Лил обаче не сбърка по-рано в събота, побеждавайки Брест с 2:1 като гост и в момента има аванс от четири точки пред марсилци.

След загубата в дербито ПСЖ загуби илюзиите си за титла, тъй като вече е на цели десет пункта от върха.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА
Олимпик: Манданда, Фани, Тайво, Хайнце, М'Биа, Диавара, Шейру (88-Каборе), Валбуена (63-Гонсалес), Аю, Жиняк (68-Абриел), Реми

ПСЖ: Купе, Жале, Сако, Макелеле, Тиене, Арман, Жюли, Бодмер (72-Баебек), Оаро (72-Ердинч), Нене, Шантом (81-Клеман)