Петраш и Антонов с първи голове за Левски

Играчите на  Левски се радват на първия гол на Мирослав Антонов със синята фланелка Снимка: Sportal.bg
Играчите на Левски се радват на първия гол на Мирослав Антонов със синята фланелка

Зимните попълнения Петер Петраш и Мирослав Антонов донесоха победа с 2:0 на Левски срещу Локомотив (Пловдив) и оставиха отбора си в играта за третото място, което дава виза за Лига Европа. С днешния успех "сините" заемат пето място във временното класиране с 40 точки, на 1 от четвъртия Славия и на 4 от третия ЦСКА.

Получи се много силен мач, като гостите също играха със самочувствие и агресия от самото начало. Мощният централен нападател на Локомотив Гара Дембеле "се радваше" на голямо внимание от страна на защитниците на Левски, като в някои моменти го пазеха по двама човека.

Мениджърът на Левски Георги Иванов започна за трети пореден мач с Йовов като централен нападател, който да си разменя мястото с Бардон. Ползата от тази схема, която не беше ефективна срещу ЦСКА и Черноморец, остана под съмнение, тъй като не някой от двамата, а словашкият десен защитник Петраш откри резултата с глава след ъглов удар.

През второто полувреме "железничарите" сякаш се пречупиха от получения гол и Левски взе надмощие в мача. Изглежда на гостите им се отрази липсата на най-силния им играч през пролетния полусезон Йордан Тодоров.

Влезлият като резерва таран на Левски Мирослав Антонов вкара дългоочаквания си първи гол с добре премерен шут от дъгата на наказателното поле двайсет минути преди края.

Французинът Седрик Бардон получи жълт картон в 73-ата мин., който е негов девети и според правилата на БФС ще пропусне следващите два мача на "сините" - в Стара Загора срещу Берое и домакинството срещу Спортист.

Георги Иванов каза след мача, че не е обезпокоен от предстоящия сблъсък с беройци... "Левски не трябва да се притеснява от Берое. Мисля, че имаме по-добър отбор от ЦСКА и не ме притеснява, че трябва да ги догонваме", каза мениджърът на Левски.

"Преценил съм, че Кръстовчев няма да свърши работа и затова не е в състава. Телкийски не е в нужната форма. Гаджев трудно издържа повече от 55-60 минути и това е причината да го сменя. Ще мислим кой да замени Бардон, но Тасевски още не е в нужната форма", бяха думите на Гонзо относно кадровите му решения.

Атрактивният треньор на Локомотив Наджи Шенсой, който през целия мач не спря да подскача и да вика от пистата джентълменски поздрави противника за успеха... "Честитя заслужената победа на Левски. Ние имахме голяма мотивация за двубоя. Стана динамичен мач. Смятам, че изненадахме Левски и треньорите на Левски, защото играхме атакуващо, а не се защитавахме. Имахме повече чисти положения от Левски - гредата на Дембеле, Здравко Лазаров също пропусна. Голът в края на полувремето ни обърка. При 0:0 второто полувреме щеше да е по-интересно. Заслужихме аплодисменти заради играта си", заяви Шенсой.