Гол на Бербатов не стигна за победа на Юнайтед над Бенфика

Нани и Бербатов направиха един от малкото красиви моменти за Манчестър Юнайтед в мача срещу Бенфика Снимка: Getty Images

Димитър Бербатов прекъсна 3-годишната си суша в Шампионската лига, след като отбеляза първия гол за Манчестър Юнайтед при домакинското равенство 2:2 срещу Бенфика от група "C".

Българинът започна като титуляр и остана през цялото време на терена, като почти всичко по-опасно пред вратата на португалците произлезе след негово участие.

Въпреки това "червените дяволи" отново разочароваха своите фенове и отстъпиха първото място в таблицата преди последните двубои, като най-вероятно няма да успеят да се върнат на него, което в бъдеще ще им струва скъпо.

Освен това участието на Юнайтед на 1/8-финалите е поставено на карта, след като Базел надви Оцелул с 3:2 в Букурещ и е на само точка зад английския първенец.

В последните мачове швейцарците посрещат Бербатов и компания и при победа ще хвърлят бомбата в надпреварата.

В случай че Манчестър Юнайтед не допусне изненада и при очертаваща се сигурна домакинска победа на Бенфика над Оцелул, то те ще бъдат сред непоставените на жребия за елиминациите напролет, като е твърде вероятно да се натресат на някой от фаворитите за трофея от типа на Барселона, Реал или Байерн.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна вихрено за лисабонските "орли", които още в 3-ата минута излязоха напред в резултата. Николас Гайтан центрира отдясно между краката на Патрис Евра, като топката се отби в този на Фил Джоунс, за да опъне в крайна сметка собствената му мрежа.

След 27 минути ходене по мъките "Театъра на мечтите" приветства попадението на Бербатов. Луиш Нани центрира меко към българина, който в интерес на истината се намираше в засада. Тя обаче не бе маркирана и той с красив изстрел с глава прати топката в далечния на Артур ъгъл.

След почивката домакините наложиха тотален превес и стигнаха до втори гол. В 59-ата минута Евра завъртя топката зад защитата на Бенфика, където изкочи Дарън Флетчър и шотландецът направи обрата пълен.

120 секунди по-късно всичко в мача започна отначало, след като Давид де Хеа направи едно от многото си лоши изчиствания на топката с крак, което се оказа фатално.

Той прати топката в краката на Бруно Сезар, който проби отляво и центрира. Тя се отби от тялото на Рио Фърдинанд, за да може Аймар да я прати в опразнената врата.

Наполи удари с 2:1 суперзвездите на Манчестър Сити и вече е с точка преднина пред тях в "желязната" група "А" на Лигата.

Единсон Кавани бе героят на Неапол за вечерта, реализирал и двете попадения във вратата на Харт.

В 17-ата минута той засече центриране от корнер на близката греда, но 16 след това Марио Балотели вкара дежурния си гол напоследък, правейки добавка отблизо.

Развръзката настъпи в началото на второто полувреме, когато Кавани прониза Харт след хубав пас по земя на Досена.

Байерн вече е осминафиналист след рутинна победа над опашкаря Виляреал с 3:1 в Мюнхен. Франк Рибери се разписа на два пъти за баварците, а другият автор на гол бе Марио Гомес.

За "Жълтата подводница", която още в началото на кампанията се знаеше, че ще потъне точен бе Гузман.

Напролет ще играе и Интер, който спечели точка на терена на Трабзонспор и вече е недостижим на върха в група "B" кръг преди края.

Няколко часа по-рано Лил се върна в битката за второто място, шокирайки ЦСКА (Москва) с 2:0 насред "Лужники".

Реал (Мадрид) излезе с много свои резерви, но въпреки това направи поредното си шоу на "Сантяго Бернабеу", разбивайки с 6:2 аутсайдера Динамо (Загреб).

По същото време Лион и Аякс поделиха точките, което на практика класира холандците напред.

Последните мачове от първите четири групи на Шампионската лига ще се изиграят на 7 декември.