Англия се провали и на европейското за младежи

Младежкият национален отбор на Англия, който е воден от Стюърт Пиърс се провали на европейското първенство в Дания Снимка: Getty images

Младежкият национален отбор на Англия последва съдбата на батковците си от мъжкия състав и записа поредна издънка на голям форум. Късно снощи тимът, воден от Стюърт Пиърс отстъпи с 1:2 на Чехия в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство за младежи до 21 г. в Дания и отпадна от борбата.

Англичаните, които бяха считани за един от фаворитите за титлата, не успяха да спечелят нито една победа и завършват на трето място в групата си с едва 2 точки.

Срещу Чехия тимът поведе в 76-та минута с гол на Дани Уелбек. Авансът им се запази до 89-та минута когато грешка при изнасянето на топката позволи на Гецов да влезе в наказателното поле и да опита удар. Уелбек отклони топката, но тя попадна право върху крака на Храмоста, който промуши топката над скочилия в краката му вратар Филдинг - 1:1.

В добавеното време Пекхарт реализира на празна врата за крайното 2:1. Така чехите продължават напред и на полуфиналите ще се изправят срещу Швейцария, чийто тим стана победител в група А.

Другият полуфиналист от днес е Испания. Иберийците разбиха 3:0 Украйна и завършиха първи в групата със 7 точки. Хуан Мата вкара 2 гола, като единия бе от дузпа. Адриан също добави едно попадение и вече има 3 от началото на турнира. Вратарят на Испания Давид де Хеа, който е трансферна цел на Манчестър Юнайтед, пък спаси дузпа в 75-та минута. Испанците ще срещнат Беларус на полуфинал на 22 юни.