Славия с първа победа - 3:1

Чавдар Янков е контузен и пропуска мачовете на Славия в следващия месец, но "белите" победиха за първи път през сезона без него. Снимка: Sport1.bg

Славия победи с 3:1 Локомотив (Сф) в първи мач от петия кръг на "А" група. Успехът е първи за сезона за тима на Асен Букарев - най-младия треньор в елитната ни дивизия.

Живко Желев изстреля торпедо за първия гол от пряк свободен удар, а в последните секунди на първото полувреме Димо Атанасов направи 2:0 от дузпа. Гостите отвърната с удар в гредата на Искрен Писаров.

След почивката Маркиньос намали на 1:2, но резервата Атанас Курдов върна аванса от два гола на домакините - 3:1 за Славия.

Любопитно, за нападателя се говореше и пишеше цяла седмица, че бил освободен от Славия и едва ли не бил предложен на ЦСКА. А Курдов бе в групата, влезе в игра и вкара гол...

Пак най-добрият на терена от Локомотив - Маркиньос, щеше да счупи гредата от пряк свободен удар, но до края не остана време за още голове.

С победата Славия се изкачи с 5 т. на девето място, а Локомотив остава в зоната на изпадащите.