Левски трепери до последно срещу Видима-Раковски

Шюрд Арш отново бе щастливият жокер за Левски Снимка: Gong.bg
Шюрд Арш отново бе щастливият жокер за Левски

Левски победи с 2:1 Видима-Раковски в мач от XIV кръг на "А" група.

„Сините" поведоха "още от съблекалнята" чрез Дарко Тасевски при първата атака в мача след асистенция на Христо Йовов.

Георги Какалов обаче изравни за гостите в средата на първото полувреме, като телевизионните повторения показаха, че голът на нападателя е от засада.

Скоро след почивката резервата Шюрд Арш фиксира крайното 2:1, отново след подаване на 34-годишния капитан на Левски.

Така холандецът пак се прояви като щастлив жокер на „сините", след като и при победата с 3:2 над Локомотив (Пловдив) в ХII кръг се разписа на два пъти след влизането си като смяна.

До края на двубоя домакините продължиха да упражняват натиск, но и аутсайдерът от Севлиево имаше своите възможности за изравняване.

Треньорът на Левски Николай Костов не спести критики на възпитаниците си след мача... „Доволен съм от резултата и от старанието на нашите футболисти, но не се получаваха много нещата. Опитвахме се много да мислим на терена, но ни разгадаваха намеренията. Стремим се да играем на къс и среден пас, това изисква много движение в средата на терена, но понеже всеки има създадени навици, това не може да стане за един ден. Знаете, че имаме и кадрови проблеми, така че бяха забавени движенията ни в атака", коментира специалистът.

С днешната победа „сините" се изкачиха на трето място, поне до утрешното гостуване на Черноморец на Локомотив (София), и запазиха петточковата разлика до водача Лудогорец.

Отборът от Разград по-рано днес постигна нова победа - с 2:0 срещу Калиакра, която обаче не дойде лесно, като и двата гола паднаха през второто полувреме.

Интересно се разви мачът Монтана - Славия, завършил 1:2. И в северозападния град всички попадения бяха отбелязани след почивката.

При резултат 1:0 за домакините с втори жълт картон бе изгонен техният капитан Даниел Гаджев, което вбеси щаба на отбора. В крайна сметка „белите" стигнаха до обрат, като нападателят Николай Божов отбеляза победния гол в 90-ата минута.

„Такова чудо не бях виждал, този съдия или е корумпиран, или е абсолютен некадърник", каза помощник-треньорът Асен Букарев по адрес на рефера Александър Косдтадинов.