Нулево реми за Локомотив (София) в Скопие

Столичните "железничари" не успяха да си свършат работата в Скопие и ще чакат да сторят това на реванша в София Снимка: Sofia Photo Agency

Локомотив (София) започна с равенство 0:0 като гост на Металург (Скопие) тазгодишното си участие в турнира Лига Европа. Така всичко остана да се решава на реванша на 21 юли на Националния стадион "Васил Левски".

Българсият тим бе видимо по-добрият от двата състава на терена на чисто новия стадион-красавец "Филип II", въпреки че като цяло мачът бе скучен и се развиваше на бавни обороти.

"Железничарите" успяха да открият резултата още в 3-ата минута, когато след центриране от ъглов удар на Божинов Кристиян Добрев стреля с глава на първата греда към далечния ъгъл и отбеляза.

Главният съдия Люк Вилмес от Люксембург обаче отсъди нарушение на Дяков в атака срещу Нацевски, което стана зад капитана Добрев.

Реферът си навлече гнева на "червено-черните" на още няколко пъти, като софиянци имаха претенции за две неотсъдени дузпи.

Най-опасната ситуация за Металург бе в 79-ата минута, когато Илиоски стреля опасно, а Галев с мъка успя да захлупи топката.

В 88-ата пък дойде и най-добрата възможност за Локомотив. Тогава Йорданов от 2-3 метра не успя да отправи точен изстрел и би встрани покрай близката греда.