Последният в Германия на косъм от подвиг срещу Байерн

Марио Гомес вкара дежурния си гол за Байерн Снимка: Kicker
Марио Гомес вкара дежурния си гол за Байерн

Байерн (Мюнхен) постигна деветата си победа от началото на сезона в Първа Бундеслига, надделявайки с 2:1 като гост на опашкаря Аугсбург в мач от XII кръг.

Така баварците увеличи преднината си в класирането на 5 точки, събирайки 28.

Успехът за баварците обаче бе под сериозна въпросителна в последните минути, когато Аугсбург бе много близо до изравняване на резултата, но Нойер спаси изстрел на изкочил сам срещу него играч на съперника.

Преди това голмайсторът на Байерн и лидер в класацията на реализаторите в първенството Марио Гомес отбеляза дежурния си гол в 16-ата минута.

Той направи добавка с глава отблизо, след като стражът на Аугсбург отрази изстрел на Даниел ван Буйтен при центриране от ъглов удар.

В 28-ата минута бе ред на Франк Рибери да се разпише, стреляйки от няколко метра в далечния ъгъл.

Почти четвърт час след подновяването на играта Хосогай намали при едно меле в полето на гостите.

Учудващо Байерн рязко понижи качеството си на игра, което даде шансове на противника, но успя да удържи минималния си аванс, макар че малко преди края Тимошчук бе изгонен.

По-рано през деня Хановер и Шалке 04 извъртяха 2:2, което свали "кралско-сините" от заеманото от тях преди този кръг второ място в таблицата.

Финландското откритие на тима от Гелзенкирхен Теему Пуки се отличи за своите с двете си попадения в мрежата на домакините, с които спомогна за частичния успех.