И Бразилия с второ равенство на Копа Америка!

Парагвайците се радват на гола на Роке Санта Крус Снимка: Daylife.com
Парагвайците се радват на гола на Роке Санта Крус
Аутсайдерите на континента Венесуела поднесоха изненада, побеждавайки Еквадор с 1:0, което почти сигурно ги класира на четвъртфиналите Снимка: Daylife.com

И Бразилия повтори „постиженията" на другите фаворити в Копа Америка 2011 Аржентина и Уругвай, завършвайки наравно и във втория си мач от турнира.

„Селесао" достигна до ремито 2:2 с Парагвай чак в 90-тата минута и определено в Страната на кафето могат да са щастливи от развръзката.

Бразилците откриха към края на първото полувреме с красив гол на изненадващо започналия като титуляр на мястото на Робиньо Жадсон. Десетина минути след почивката обаче звездата на „червено-белите" Роке Санта Крус изравни резултата.

Нещо повече, в 67-ата мин. резервният нападател на Парагвай Нелсон Валдес даде изненадващо предимство на своя отбор.

Вече изглеждаше, че Бразилия е на път да допусне поражжение, когато отново резерва се оказа сред голмайсторите - нападателят на Флуминензе Фред донесе точката на „златистите".

Още по-изненадваща бе развръзката в другия мач в групата, игран снощи: Венесуела - Еквадор 1:0.

Футболистите от страната-футболен аутсайдер на континента се наложиха над доста по-реномирания си съперник и оглавиха временното класиране в група „В" с 4 точки, след като и двете срещи в първия кръг завършиха с нулеви равенства.

Тази победа прави венесуелците почти сигурен участник на четвъртфиналите още преди последните мачове, които са в нощта на сряда срещу четвъртък.