Луис Суарес изпрати Уругвай на финал

Нападателят на Ливърпул отбеляза двата гола за победата над Перу Снимка: getty images
Нападателят на Ливърпул отбеляза двата гола за победата над Перу

Уругвай се класира за финала на Копа Америка 2011 след победа над Перу с 2:0, като автор на двете попадения стана Луис Суарес.

Нападателят на Ливърпул отбеляза своите голове в рамките на шест минути - в 53-ата и 58-ата, и изпрати своя отбор за 21-и път на финал в континенталната надпревара.

Перу трябваше да играе последните 20 минути от мача без капитана си Хуан Мануел Варгас, който получи директен червен картон за удар с лакът срещу Себастиан Коатес.

Уругвайците ще срещнат на финала в неделя от 22 ч. българско време с победителя от мача Парагвай - Венесуела, който е тази нощ от 3:45 ч.

Суарес и компания ще имат шанс да донесат рекордна 15-а титла на страната си, с което да изпреварят домакините Аржентина, които до момента също са с 14 победи в Копа Америка.

Голмайсторът в снощния мач бе похвален от своя треньор Оскар Табарес, който го нарече „елитен играч в световния футбол".

„Много е хубаво сега. Време е да се радваме, да празнуваме и да се съсредоточим върху целта, която е титлата", каза самият Суарес.