Славия – завинаги отборът на тотото!

"Белите" този път изненадаха Миньор Снимка: BGNES
"Белите" този път изненадаха Миньор

Във ІІ кръг от новия сезон в "А" група Славия отново поднесе изненада и заслужи стария си прякор „Отборът на тотото", като победи Миньор с 2:1 и се реваншира на своите привърженици за домакинската загуба от новака Калиакра преди седмица. Мачът се игра на ст. "Осогово" в Кюстендил, тъй като ремонтът на "Стадиона на мира" в Перник все още не е завършен.

"Чуковете" поведоха в края на първото полувреме с гол на централния си нападател Костадин Хазуров. "Белите" обаче успяха да обърнат резултат само в рамките на пет минути - между 65-ата и 70-ата. По този начин смените, извършени от Емил Велев, се оказаха златни, тъй като попаденията бяха дело на влезлите като резерви Иван Цачев и Николай Божов.

Новакът Видима-Раковски също успя да спечели победа като гост с 2:1 - срещу другите новобранци Академик (София). Всички голове паднаха през първото полувреме. Отборът от Севлиево поведе с попадение на нисичкия нападател Ангел Русев, "студентите" върнаха бързо чрез Иван Редовски, но в самия край на първата част защитникът Георги Иванов донесе трите точки на Видима-Раковска с глава след центриране от корнер. След почивката гостите се затвориха в своята половина и не позволиха на Академик да ги пробие.

Третият новак Калиакра, подобно на „студентите", също не успя да потвърди добрите впечатления от първия кръг. Отборът от Каварна завърши 0:0 у дома с Монтана, като може да се каже, че гостите трябва повече да съжаляват за пропуснатата победа, особено след като останаха с човек повече благодарение на червения картон на Светослав Петров от Калиакра. Скучният мач в рок столицата на България за пореден път постави въпроса защо трябва да се излъчват най-гледаното време по телевизията срещи между подобни отбори.

Сенегалският нападател на Локомотив (Пловдив) Базил де Карвальо вкара и двата гола за победата с 2:0 над Черно море. По този начин новата "черна перла" на "железничарите" засенчи дебюта на самия Марио Жардел в редиците на гостите. Легендарният бразилски нападател влезе като смяна десетина минути преди края и успя да отправи само един удар към вратата на противника.

Президентът на Локомотив Константин Динев заяви след мача, че новото попълнение Карвальо е по-добър дори от Гара Дембеле, когото продадоха на Левски преди новия сезон. "Добре, че съм аз - да им намирам нападатели на Левски. Малко съжалявам, че Дембеле е там, но той е добър играч и ще им помогне. Но Карвальо е по-добър. Карвальо може да продам на ЦСКА, пък аз ще докарам един в Локомотив да ги бием и двата отбора", пошегува се босът.

Другият герой на кръга до момента е младият нападател на Пирин Александър Якимов, който влезе като смяна и с два гола успя да обърне резултата срещу Сливен и да донесе победата с 2:1 на своя отбор. Така "орлетата" започнаха успешно на обновения си стадион "Христо Ботев".