Миньор скочи срещу съдийски тесли

Част от претенциите на Миньор са за решението на рефера Ангел Ангелов да отсъди дузпа в полза на Левски Снимка: sportal.bg

Ръководството на Миньор разпространи днес Открито писмо до феновете, с което официално протестира срещу съдийските отсъждания в първите две срещи от пролетния кръг на първенството. Преди седмица перничани паднаха с 0:1 от Пирин, а съдията Георги Йорданов отмени попадение на Миньор и показа жълт картон на Адриан Олегов, който го извади от участие в мача с Левски. Именно тези две решения оспорва ръководството на Миньор.

В двубоя с шампионите пък бе отсъдена дузпа за нарушение на Даниел Златков срещу Мирослав Антонов, за която шефовете на тима от Перник протестират в писмото, че не съществува. Ръководството настоява и за прозрачност в критериите за оценка на реферите.

Съдийската комисия ще заседава днес и според информациите съществува вариант съдията на мача между Миньор и сините - Ангел Ангелов - да отнесе наказание от един месец. Костадин Костадинов и подчинените му трябва да определят и кой ще ръководи дербито на третия пролетен кръг между Левски и Литекс. Срещата е в неделя от 19,30 ч. в Ловеч.

Вариантите са два - съдия от Кипър или един от международните родни рефери. Фаворит във втория случай е Христо Ристосков. Още преди старта на втората част от първенството собственикът на „сините" Тодор Батков обяви, че от клуба настояват за международни съдии за възловите си мачове. До този момент обаче официално в БФС не е постъпвало подобно искане. Срокът за това е 14 дни преди датата на мача.

Сурово наказание обаче може да има за изгонения с червен картон защитник Костадин Марков, съобщи в. „Труд". При разправиите около отсъдената дузпа той скочи на реферите и по правилник, ако действията му са описани в докладите им той може да бъде отсранен дори за година.