Стилиян Петров се разписа при победа на Астън Вила над Челси

Вила никога не губи, когато българският капитан бележи! Снимка: Getty Images
Вила никога не губи, когато българският капитан бележи!
Робин ван Перси донесе победата на Арсенал с 1:0 над Куинс Парк, но не му достигна само един гол, за да изравни рекорда на Алън Шиърър Снимка: Getty Images

Стилиян Петров отбеляза втория гол при победата на Астън Вила с 3:1 срещу Челси на стадион „Стамфорд Бридж" в Лондон.

След като домакините поведоха от дузпа чрез Дидие Дрогба в 23-ата минута, само пет по-късно Стивън Айрлънд изравни резултата и мачът вървеше към реми, когато в 83-ата капитанът на Вила стана вторият българин след Бербатов, разписал се в Премиършип днес.

Скоро след това Петров бе заменен, а Дарън Бент фиксира крайното 3:1.

Успехът бе първи за бирмингамци като гост на този съперник от цели девет години, а при четвъртия гол на Стилиян в най-резултатния му сезон в английската Висша лига се затвърди традицията Астън Вила да не губи, когато той бележи - досега тимът има пет победи и четири равенства в тези мачове!

За Челси двубоят бе четвърти поред без победа и така „сините" се смъкнаха на пета позиция в класирането, докато гостите скочиха с три места нагоре в таблицата - от дванайсето до девето.

Третият българин в Премиършип - Мартин Петров, също бе титуляр за своя Болтън и игра пълни 90 минути при равенството 1:1 с Уулвърхемптън.

Любопитно е, че това е първият хикс за отбора от цели 29 мача! Спечелената точка обаче не спаси отбора от това да се смъкне на последната позиция в класирането заради сензационната победа на Блекбърн по-рано днес срещу шампиона Манчестър Юнайтед.

Капитанът на Арсенал Робин ван Перси донесе победа с 1:0 на отбора си в лондонско дерби с Куинс Парк, като попадението му бе под номер 35 за календарната 2011 година, но не му достигна един гол, за да изравни рекорда на Алън Шиърър от 1995.