Секна серията на ЦСКА, Локо (Пд) прави английско 3:3

Милен Радуканов има над какво да работи след видяното в днешната контрола с поляците Снимка: Sofia Photo Agency

Серията от четири поредни победи на ЦСКА в Турция приключи тази вечер, след като отборът завърши 0:0 с полския Гурник (Забже).

В предишните си проверки "армейците" се наложиха над Лудогорец (2:0), Черноморец Одеса (1:0), Металург Донецк (1:0) и Амкар Перм (3:2).

Старши-треньорът Милен Радуканов пък трябваше да направи промяна непосредствено преди началото на мача. Той замени Нелсън, който получи стомашно неразположение.

Още в 3-ата минута Гурник можеше да поведе, като напречната греда се оказа пръв помощник на Иван Караджов.

Десет по-късно Делев изкочи сам в наказателното поле, тръгна да лъже вратаря, но си поведе силно топката и не стреля точно.

В 58-ата Маркиньош се опита да се разпише от пряк свободен удар, както направи срещу Металург, но този път стражът на съперника спаси.

Бразилецът пробва късмета си и в 81-ата, но шутът му отново бе отразен.

Малко преди последния съдийски сигнал Галчев си заработи набързо два жълти картона.

Последната контрола на "армейците" в Турция е идния вторник от 17:00 часа, като съперник е румънският Васлуй с бившите левскари Живко Миланов и Станислав Генчев.

Далеч по-интригуващ бе двубоят в Малага, където се подготвя пловдивският Локомотив. "Смърфовете" и друг полски тим - Полония, направиха зрелищно и английско 3:3.

Огунсото даде преднина за "черно-белите" в 7-ата минута след асистенция на Валери Георгиев. Четири минути преди края на първата част обаче Мержелевски изравни от пряк свободен удар, който породи напрежение в българските редици.

След мача се разбра, че Христо Бонев е заплашил да извади Локомотив, но всичко се разминало.

Полония обърна резултата в своя полза в 49-ата минута чрез Адамович, чийто шут рикошира в крак на футболист и излъга Лучини.

В 53-ата Габор Ерош центрира от свободен удар и Кавдански направи 2:2.

След още шест минути Смоларек отново даде аванс за поляците, а Христо Златински от дузпа в 62-ата доведе до трето равенство в мача.

До последния съдийски сигнал Дойкич на два пъти можеше да донесе успеха за Локо (Пд), но нямаше късмет пред противниковата врата.