Колебливо представяне на "българските" отбори в Лига Европа

Бившият играч на Левски има голяма "вина" Васлуй да е с единия крак в групите на Лига Европа

Неубедително като цяло бе представянето на отборите, в които се подвизават български футболисти в първите плейофни мачове на Лига Европа.

Единствено румънският Васлуй, където играе Живко Миланов, успя да спечели своя мач с 2:0 като домакин на Спарта (Прага).

Българският национал дори успя да се разпише за своите, вкарвайки второто попадение в 36-ата минута. Преди това съотборникът му Темваниера откри в 13-ата.

Друг роден национал - Иван Иванов, игра цял мач за Партизан при равенството 1:1 като гост на ирландския Шамрок Роувърс.

Колегата му при "трикольорите" Станислав Манолев пък игра само едно полувреме за ПСВ Айндховен при визитата на Рид в Австрия.

Бившият играч на Литекс започна като титуляр, но бе сменен на почивката, като за момента няма информация дали е вследствие на контузия или слаба игра. Манолев успя да си заработи и жълт картон.

В групите на своите Алания (Владикавказ) и Спортинг (Лисабон) не бяха Иван Стоянов и Валери Божинов.

Първият не попадна сред избраниците за гостуването на Бешикташ в Истанбул, завършило 3:0 за турците. Съдия на мача пък бе Станислав Тодоров.

Божинов все още лекува контузия и не успя да помогне на лисабонските "лъвове", завършили 0:0 при гастрола им в Норвегия срещу местния Нордселанд.

От останалите двубои в Лига Европа правят впечатление разгромните победи на Тотнъм и Лацио съответно с 5:0 над Хартс (Шотландия) и 6:0 над Работнички (Македония).

Другият гранд от Рим - Рома, сензационно отстъпи с 0:1 в Братислава срещу Слован.

Също толкова изненадващо е и класическото поражение на традиционния гръцки евробоец Панатинайкос на терена на Макаби (Тел Авив), както и това на Шалке 04 с 0:2 срещу ХИК в Хелзинки.

Глазгоу Рейнджърс пък затвърди лошата си форма, след като записа нова загуба в Европа, този път с 1:2 като гост на Марибор (Словения).

Не по-добре се представи и градският му съперник Селтик след нулево реми с швейцарския Сион у дома.

Реваншите на всички мачове от Лига Европа са на 25 август, а жребият за груповата фаза на турнира - на следващия ден.