Шут от 30 метра донесе успеха на Тотнъм срещу Арсенал

Кайл Уолкър в прегръдките на Емануел Адебайор след фантастичния си гол срещу Арсенал, който се оказа победен Снимка: Getty Images

Отборът на Тотнъм спечели 167-ото издание на Дербито на Северен Лондон, надделявайки с 2:1 над Арсенал на своя "Уайт Харт Лейн" в мач от VII кръг на английската Висша лига.

Мачът премина на изключително високо темпо и поделено надмощие на двата съперника. "Шпорите" излязоха напред в резултата в края на първото полувреме, когато "топчиите" имаха осезаемо превъзходство.

Емануел Адебайор получи една топка и с много елегантен пас я прехвърли към Рафаел ван дер Ваарт. Холандецът бързо я овладя с гърди и я насочи в далечния на Шчесни ъгъл за 1:0.

При поемането на топката в първия момент останаха съмнения за игра с ръка, заради което от Арсенал бурно протестираха, но такава нямаше.

Тимът на Арсен Венгер не чака много и бързо успя да се върне в мача. В 51-ата минута Александер Сонг проби необезпокоявано отляво и изпрати прострелно ниско центриране във вратарското поле. Там Аарън Рамзи протегна крак и опъна мрежата.

Развръзката на дербито настъпи в 73-ата минута. Тогава Кайл Уолкър посрещна една отбита топка на разстояние от около 30 метра, като с едно докосване си освободи достатъчно място и със страхотен нисък шут я прати през ръцете на Шчесни в далечния му ъгъл за крайното 2:1.

По-рано днес Фулъм записа първата си победа от началото на кампанията в Премиършип след убийствено 6:0 над Куинс Парк Рейнджърс на "Крейвън Котидж".

Хеттрик за лондончани реализира Андрю Джонсън, а останалите попадения бяха дело на Мърфи от дузпа, Демпси и Замора.

Уелсците от Суонзи пък стигнаха до домакински успех над Стоук Сити с 2:0 след голове на Синклер от бялата точка и Греъм.