Хофенхайм спря победния рейд на Байерн

Рибери води тежка битка с футболистите на Хофенхайм Снимка: Kicker
Рибери води тежка битка с футболистите на Хофенхайм

Лидерът и основен фаворит за спечелването на титлата в Германия Байерн (Мюнхен) преустанови впечатляващата си победна серия след нулево равенство на терена на Хофенхайм в мач от VIII кръг на Първа Бундеслига.

След шокиращата домакинска загуба в I кръг срещу Борусия (Мьонхенгладбах) баварският колос записа шест последователни успеха в първенството.

Победният рейд на гранда от Мюнхен набъбва на 10 срещи, като се включат и тези от Шампионската лига.

Шанс за застигане на Байерн на върха в таблицата ще има подгласникът Вердер, който в неделя гостува на Хановер 96 и при пълен успех ще се изравни с Рибери и компания на първото място.

Играещият изненадващо добре от началото на сезона Борусия (Мьонхенгладбах) отстъпи с 0:1 на терена на закъсалия Фрайбург. В групата на домакините не попадна голмайсторът на Левски и "А" група от миналия сезон Гара Дембеле.

Шампионът Борусия (Дортмунд) си възстанови самочувствието след тежката загуба от Олимпик (Марсилия) в Шампионската лига през седмицата с 4:0 над новака Аугсбург на "Сигнал Идуна Парк". Хеттрик за "жълто-черните" записа Роберт Левандовски.

Страхотен двубой изиграха отборите на Нюрнберг и Майнц 05. Домакините успяха да поведат с 2:0 още до 20-ата минута.

Полувремето обаче дойде при равенство 2:2, а пълният обрат за гостите от Майнц настъпи в 53-ата минута.

Нюрнберг все пак се добра до точката благодарение на късния гол на Пекхарт.