ЦСКА отстрани Спартак в паметен полуфинал за Купата на Русия

Спартак (Москва) - ЦСКА (Москва) 3:3 (4:5 след дузпи) Снимка: Спорт-Експрес
Спартак (Москва) - ЦСКА (Москва) 3:3 (4:5 след дузпи)

Московският ЦСКА си върна за загубата от големия си съперник в Русия Спартак отпреди две седмици за първенството, като го елиминира в епичен полуфинал за Купата на страната след изпълнение на дузпи.

Двата тима сътвориха страхотен спектакъл на "Лужники" пред около 40 000 зрители, завършвайки след редовното време и продълженията при резултат 3:3.

ЦСКА, който бе гост в мача, надигра тотално Спартак до почивката, но пропиля няколко стопроцентови възможности за гол.

Все пак Томаш Нецид успя да открие за "армейците" в 43-ата минута, засичайки едно центриране към далечната греда с глава.

В ответната атака обаче Дмитрий Комбаров възстанови равенството след куриозен гол, като заби топката с крак в земята, след което тя описа уникална парабола и влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Акинфеев.

Второто полувреме бе далеч по-равностойно, като на два пъти Спартак успяваше да излезе напред в резултата.

В 61-ата минута Ари успя да се справи със съпротивата на двама защитници и с шут по диагонала направи 2:1.

11 по-късно Думбия изравни, след като бе оставен съвсем сам във вратарското поле при едно центриране от корнер.

В 77-ата домакините отново излязоха с едни гърди напред благодарение на груба грешка в цесекарската отбрана и отлична съобразителност на Ибсон, който след първи отразен от Акинфеев негов удар успя паднал на тревата да реализира.

Резервата в този мач Вагнер Лав обаче върна "армейците" в мача в 82-ата минута, когато бе изведен сам срещу Дикан и го преодоля.

В двете продължения по 15 минути гол не падна, а при лотарията на дузпите фатална за Спартак се оказа битата от голмайстора Комбаров, като Акинфеев прояви прекрасен рефлекс и изключителна виртуозност, избивайки силния шут с едната си ръка.

Така на 22 май ЦСКА ще срещне в решителен сблъсък за трофея тима на Алания (Владикавказ), където се подвизават Иван Иванов и Иван Стоянов. Отборът също надделя след дузпи при гостуването си на Ростов, но нито един от българите не взе участие в срещата.