Олимпик (Лион) и ПСЖ излязоха начело във Франция

Мишел Бастош и Бафетимби Гоми (на два пъти) се разписаха за победата на Олимпик (Лион) с 3:1 в дербито с Бордо Снимка: Daylife.com

Олимпик (Лион) и Пари Сен Жермен оглавиха класирането във френската Лига 1 с абсолютно еднакъв актив след снощните срещи от VIII кръг - и двата отбора имат по 17 точки и голова разлика 14:7!

До любопитната ситуация се стигна, след като „хлапетата" победиха Бордо с 3:1 у дома, а столичани се наложиха като гости с 3:0 над досегашния лидер Монпелие в другото дерби тази седмица.

Националният нападател Бафетимби Гоми отбеляза две попадения във вратата на жирондинците през първото полувреме, което му бе достатъчно да оглави листата на стрелците в първенството с общо 6 гола.

През втората част бразилското крило Мишел Бастош направи резултата 3:0, но в края на мача Антони Модест вкара от дузпа почетното попадение за Бордо.

ПСЖ бяха изненадващо категорични в Монпелие на фона на първоначалния домакински натиск на южняците. Въпреки това голмайсторът на отбора Кевин Гамейро откри в 39-ата минута за парижани, а най-скъпият играч в историята на Лига 1 - аржентинският халф Хавиер Пасторе добави още едно попадение в 43-ата.

След почивката Пасторе се разписа още веднъж и донесе класическа победа за Пари Сен Жермен.

Освен ОЛ и ПСЖ 17 точки има и третият в класирането Тулуза, обаче е отбелязал два гола по-малко от двата гранда.

При победа в днешния си мач със Сент Етиен Рен ще натрупа същият точков актив и ще излезе начело по голова разлика.