Ники Йоргов показа характер срещу класен иранец

В третия двубой отново видяхме страхотно българско представяне след триумфите на Албена Ситнилска и Петър Стойков.

Българските победи във Варна продължават да валят. Един от най-обичаните родни бойци Николай Йоргов се справи с класния иранец Маджид Хашеми Бейджи в мач по правилата на KWU SENSHI, категория до 80 кг.

Така в третия двубой отново видяхме страхотно българско представяне след триумфите на Албена Ситнилска и Петър Стойков, които донесоха радост на феновете в зала „Конгресна" във Варна по-рано. Рефер на сблъсъка беше легендарният четирикратен победител от Гран При на К-1, Семи Шилт.

Двамата започнаха битката с разузнаване. В средата на рунда се хвърлиха в мощни атаки с разменен успех. Йоргов опита няколко интересни атаки, но по-високият му съперник се възползваше умело от ръстовото си предимство. Предимно разучаващ рунд с няколко зрелищни, но неуспешни опита за тежък удар и от двамата.

Втората част започна с много добра атака на Йоргов - комбинация от ляво и дясно кроше. Иранецът си позволи да се изплези на българина. Последва подсечка от него. Българинът се опитваше да отвори пространство с лоу кикове, но изпитваше трудности с ръстта на Бейджи. Николай следеше умело движението на тялото на съперника и така избегна няколко негови опита за интересна атака. Българинът държеше ръцете високо и не даваше педя терен на Бейджи. Рундът беше значително по-зрелищен от предишния.

Иранецът продължи да подсича опорния крак на Йоргов. Срещата продължаваше да бъде много динамична и равностойна. Николай се задейства в средата на третата част и пласира мощна комбинация. Понесен в атака пое огромен риск. Иранецът се възползва и от позволените хвърляния. В края на рунда Бейджи показа липса на респект, след като се изплези отново, а и вдигна победоносно ръцете си. Още един рунд на кантар, а решението на съдиите нямаше как да е лесно.

Реферите потвърдиха подозренията ни, давайки допълнителен рунд. На SENSHI мачове не завършват с равенство.

Николай Йоргов започна мощно частта. Българинът пласира решителна атака от 3-4 мощни удара. Иранецът се опитваше отново да покаже с жестове, че не е понесъл поражения, но действително не беше така. Бейджи продължи с провокациите. Минута преди края на рунда Йоргов имаше сериозно преимущество и продължи бавно и методично да го увеличава. Изглеждаше сякаш Николай може да продължи да се бие цяла вечер. Съперникът му не показа абсолютно нищо в четвъртата част.

По време на гостуване в студиото на „България сутрин", в телевизия Bulgaria ON AIR Йоргов сподели, че е важно в такива битки човек да е спокоен и уравновесен. Е, на SENSHI 5 българският представител онагледи това и си заслужи аплодисментите на многобройната публика в Двореца на културата и спорта във Варна.

Не се върза на провокациите на Маджид Хашеми Бейджи и мъжката му игра му донесе успех.